Bramborové lupínky z trouby s dipem

Ahóóój děti, máte rádi brambůrky? Já ano, a ještě nejradši ty zdravé a s domácím dipem. Zkuste si je doma s maminkou nebo tatínkem také upéct. Určitě si pochutnáte.


30. 4. 2016


Bramborové lupínky z trouby s dipem
4 porce 
Příprava cca 45 minut

Ingredience:
- 500 g brambor
- 10 ml olivového oleje
- sůl, pepř

Dip:
- 70 g Jihočeské zakysané smetany
- 320 g Lipánek žervé s pažitkou
- 10 ml citronové šťávy
- 10 ml olivového oleje
- sůl, pažitka
- 40 g sýra Caesar Bleu (pro tatínka na přilepšení)

Jak na to:

Brambory oškrábejte nebo oloupejte, omyjte a osušte. Buď nožem, a nebo na struhadle udělejte z brambor plátky o síle maximálně dva milimetry. Na 15 až 20 minut je ponořte do studené vody a před pečením dobře vysušte. Pak dejte lupínky do misky, osolte, zakápněte olivovým olejem, posypte majoránkou a rukou promíchejte. Lupínky vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem a dejte do trouby vyhřáté na 200 °C. Pečte je, dokud nejsou křupavé, zhruba 15 až 20 minut. Hotové vyndejte na ubrousek, nechte odsát přebytečný tuk a je-li třeba, ještě trochu dosolte.

Mezitím si připravte dip. Do misky dejte žervé, zakysanou smetanu, nadrobno nasekanou pažitku, osolte, zakápněte citronovou šťávou a promíchejte. Pečené brambory podávejte s dipem a sklenicí mléka.
Tatínek si může dip ještě vylepšit sýrem Caesar Bleu, kterým mu dip ozdobíte. Servírujte v jedné misce dip a v druhé lupínky.