Zimní radovánky s Lipánkem

Milé děti, ač se to ve městě nezdá, zima je tady, a proto by byla moc velká škoda tohle období pořádně nevyužít.


24. 1. 2018I Méďu s Lipánkem napadlo, že by mohli vyrazit na lyže, vyzkoušet brusle někde na rybníce a zabobovat si. Koulovačka je samozřejmostí, to Vám snad ani nemusíme říkat . Tak teď, kam

pojedeme jako první? Méďa by chtěl vyzkoušet brusle a kapitán Lipánek zase
lyže. To byla prekérní situace!


Rozhodli se proto, že pojedou na Lipno nad Vltavou, tam totiž najdou vše. V předvečer odjezdu si sbalili lyže, brusle, zimní vybavení, a to i na převlečení, kdyby promokli. Kapitán Lipánek také myslel na svačinku. Připravil lipánkovská mlíčka, dezerty, ovoce a zeleninu. Dobře věděl, že tohle všechno jim pomůže doplnit energii na celý den.


Ráno si přivstali, vzali batůžek se svačinou a vyrazili. Kapitán Lipánek nechtěl Méďu nechat na bruslích bez dozoru, proto se rozhodli, že dopoledne budou lyžovat a po obědě si společně zabruslí.

Ráno byl krásný sníh, sjezdovka byla upravená a Méďa si pochvaloval manšestr, který rolba ba sjezdovce vytlačila do sněhu.  Právě na něm se mu nejlépe jezdí. Pro první jízdu si vybrali Jezerní sjezdovku. Je pozvolnější, a proto si to tam oba mohli v klidu vyzkoušet. Šlo jim to i po roce náramně, a proto další jízdy strávili na druhé straně kopce, na modré a červené sjezdovce.


Oba se příjemně unavili, dali si svačinku, kterou měli připravenou a přesunuli se do Mariny, kde je snadný přístup na jezero. Odpoledního programu se Méďa nemohl dočkat. Rychle do sebe nacpal svačinu, aby získal energii, nazul brusle a vyrazil. Kapitán Lipánek ho následoval. Na ledě hráli děti hokej, proto se oba hned přidali. Náramně si zápas užili a s dětmi, se kterými se skamarádili na ledě, se na rozloučenou pěkně zkoulovali.

Příjemně unavení se oba vraceli domů. Méďa v autě usnul, ale jen co dorazili, vzpomněl si na bobování, které nestihli. Lipánek tedy přesně věděl, kam příště pojedou.