Jak na velikonočního beránka

O Velikonoční neděli končí půst a na slavnostním stole by neměl chybět mazanec sypaný mandlemi nebo velikonoční nádivka a beránek.


30. 4. 2016


O Velikonoční neděli končí půst a na slavnostním stole by neměl chybět mazanec sypaný mandlemi nebo velikonoční nádivka a beránek. Zabloudí-li k vám pocestný a vzpomene si, s kým jedl velikonočního beránka, najde cestu domů. A jak takového beránka upéct? Zkuste to s námi podle našeho receptu.

Tvarohový beránek s čokoládou

Příprava: cca 15 minut + pečení (suroviny na jednu velkou formu nebo na dvě malé)
Ingredience:
- 650 g Jihočeského tvarohu
- 3 vejce
- 50 g Jihočeského másla
- 150 g cukru
- 300 g polohrubé mouky
- 1 prášek do pečiva
- 20 ml Jihočeského mléka
- 90 g čokolády
- 15 g tuku 

Do mísy rozklepněte vejce, přidejte tvaroh, cukr, mléko a změklé máslo. Dobře promíchejte nebo ještě lépe elektrickým šlehačem našlehejte. Mouku prosejte a smíchejte s práškem do pečiva. Pak přisypte k tvarohové směsi a vypracujte těsto. Je-li husté, přidejte trochu mléka. Formu na beránka vymažte tukem, vysypte moukou nebo strouhankou a naplňte do dvou třetin těstem. Pečte v troubě vyhřáté na 180 °C asi 40 - 50 minut podle velikosti beránka. Po upečení beránka nechte vychladnout a pak vyndejte z formy. Pak si do misky nalámejte čokoládu (můžete zužitkovat čokoládové figurky zbylé z Velikonoc), přidejte tuk a nechte nad párou rozpustit. Čokoládou pak potřete beránka a dejte do chladu ztuhnout.