Víš jak se vyrábí tvarohový Lipánek?

Pojďte se s kapitánem Lipánkem podívat, jak se vyrábí Lipánek a zjistěte, proč je tak dobrý.


30. 4. 2016


Všechno začíná u kraviček, které se pasou na českých loukách. Od těch se získává mléko. Mléko dávají kravičky, které už měly alespoň jedno telátko. Kravičky, které ještě telátko nemají, se jmenují jalovice. Dříve zemědělci získávali mléko ručním dojením, dnes to už umí stroje. Dojí se dvakrát za den, ráno a večer. Od jedné kravičky se může získat až 20 litrů mléka. Mléko cestuje z farmy do mlékárny ve velké cisterně, která mu udržuje správnou teplotu. 


V mlékárně si mléko nejdřív zkontrolují, jestli má správné složení. Prochází různým testováním v laboratoři. Když je mléko zkontrolované, může se dál zpracovat. První, co se musí udělat, je pasterizace. Nebojte se tohoto slova. Neznamená to nic jiného, než že se mléko krátce zahřeje, a tak se v něm zničí zlé bakterie. Pak také mléko vydrží v lednici déle.

Co dobrého se může vyrobit z mléka? 

V mlékárně se mléko dál upravuje a vyrábí se z něj spoustu dalších dobrot jako je smetana, máslo, tvaroh, jogurty, čerstvé a tvrdé sýry a také tavené sýry. Každý z těchto produktů má vlastní postup výroby.


A jak se vyrábí Lipánek v kelímku? Aby sis na něm mohl pochutnat, je třeba z mléka vyrobit tvaroh a smetanu. To jsou jeho dvě hlavní přísady. 

Přemýšlel jsi někdy nad tím, jak vznikne tvaroh? Mléko se zahřeje, přidají se k němu přátelské bakterie a látka, kterou nazýváme syřidlo. Díky tomu je tvaroh tuhý. Jediné, co při výrobě tvarohu zbyde, je tekutá syrovátka. Ta se dále používá pro výrobu syrovátkových nápojů, které jsou také velmi chutné. 

Smetana se získává tak, že se mléko dá do stroje, který umí smetanu z mléka oddělit. Smetana do Lipánka se uvaří s cukrem, a nechá se vychladit. Do vanilkového Lipánka se přidá přírodní vanilkové aroma až z Madagaskaru a do kakaového kakao z Holandska. Do Lipánka nepatří žádné zbytečné přídatné látky jako zahušťovadla, stabilizátory, želatina, dusík ani škrob.

Tvaroh a smetana se spolu promíchají. Díky tomuto složení je Lipánek poctivý a dobrý. Protože je z mléka, má v sobě látky důležité pro správný růst a vývoj kostí – vápník, bílkoviny a vitamíny. 

Když se všechno smíchá dohromady, tak už se jen naplní kelímky, které si pak můžeš koupit v obchodě. Víš, kde se Lipánek vyrábí? Je to v jižních Čechách, v Jindřichově Hradci.