Rozpoutejte doma námořní bitvu!

A nemusíte přitom obrátit naruby celou koupelnu. Nevěříte?


30. 4. 2016


PAPÍR, TUŽKA A ZDATNÝ SOUPEŘ
Samozřejmě se jedná o bitvu na papíře. Potřebujte jen čtverečkovaný papír, tužku a zdatného soupeře. A hurá na bojiště!

JAK NA TO?
Na papíře si obkreslete čtverec o stranách po 10ti políčkách. Nad každé horní políčko napište písmena A až J, na straně označte políčka čísly. Do bitevního pole umístěte své lodě tak, aby se vzájemně nedotýkaly, a to ani rohy. 

Pod své bitevní pole nakreslete stejně velké pole svého protihráče. Tam si budete zaznamenávat své pokusy a potopené lodě. Je na vás, jestli si neúspěšné pokusy budete označovat křížkem nebo tečkou a ty úspěšné vybarvíte. Hlavně je důležité, aby to bylo přehledné a nic vám neuniklo. 
A1 – ZÁSAH!
O první výstřel si můžete střihnout, pak se s protihráčem střídejte. Pálit budete tak, že uvedete pole, do kterého chcete střílet, například A1. Pokud jste minuli, soupeř hlásí „voda“, když trefíte, tak je to „zásah“. „Potopená“ je, když soupeři zasáhnete všechny části jedné lodi.


TAJNÝ TIP
Při potopení soupeřovy lodi nemusíte odkrývat políčka kolem ní, protože pravidla nedovolují stavět jinou loď v bezprostřední blízkosti. Ušetříte si tím tak spoustu zásahů, díky kterým třeba zvoláte další „zásah“!

NEMÁTE ZROVNA PO RUCE ŽÁDNÉHO SOUPEŘE? NEVADÍ, ZAHRAJTE SI HRU NÁMOŘNÍ BITVA S POČÍTAČEM!