Nesněží? Udělejte si sněhové vločky doma!

Něco pro šikovné ruce...


30. 4. 2016


Venku buď svítí sluníčko nebo prší a teploty jsou stále nad nulou. My bychom však raději stavěli sněhuláky, lyžovali či bobovali. Nedá se nic dělat, na ten opravdový sníh si budeme muset ještě počkat. Doma si ale můžeme udělat pár sněhových vloček už teď. Je to opravdu jednoduché stačí nám na to nůžky a papír, tak hurá do toho! CO BUDEME POTŘEBOVAT:
- papíry, nejlépe barevné
- nůžky
- něco navíc: fixy, pastelky, voskovky
- flitry, třpytky nebo podobné tvořivé doplňky
- izolepu

JAK NA TO:
Příprava sněhové vločky doma v teple bude zábava, tak s chutí do toho.

1. Připravíme si papír ve tvaru čtverce.
2. Papír ve tvaru čtverce přehneme na půlku. 
3. Poté ještě jednou, ale v opačném směru.
4. Posledním krokem je přeložení nově vzniklého čtverce napříč. Nevíte, co tohle slovíčko znamená? Nevadí, buď vám poradí maminka nebo se koukněte níže na obrázkový návod.
5. Papír ve tvaru trojúhelníku chytneme tam, kde listy drží u sebe a dáme se do stříhání. Můžeme stříhat trojúhelníky, půlkruhy, čtverce a další obrazce, prostě co nás napadne. Dávejte však pozor na to, abyste se z jedné strany trojúhelníku neprostříhali na druhou, protože tak byste si část vločky odstřihli a vločka by se vám zmenšila.
6. Až budeme se stříháním hotovi, rozevřeme papír do původního čtverce a sněhová vločka je na světě.
7. Sněhovou vločku si můžeme také ozdobit. Buď si na ni nakreslíme nějaký obrázek nebo použijeme flitry či jiné ozdobné doplňky. Pokud maminka s tatínkem dovolí, nalepíme si sněhovou vločku nebo vločky na okno s pomocí izolepy. Pak to bude vypadat, jako když venku padá sníh. 

OBRÁZKOVÝ NÁVOD:
Pochlubte se Kapitánu Lipánkovi a pošlete mu fotku s vašimi sněhovými vločkami, ať se také může těšit na opravdový sníh.